בדיקת דירוג אשראי

בדיקת דירוג אשראי

בדיקת דירוג אשראי

האם ידעתם שכל הנתונים הפיננסיים שלכם ושל כל אזרח במדינה שמורים במאגר של בנק ישראל? האם ידעתם שכאשר אתם מעוניינים לבצע פעולה כגון הלוואה או הגדלת מסגרת אשראי ואפילו להוציא כרטיס אשראי- בודקים לכם את נתוני האשראי שלכם? והאם ידעתם שגם אתם יכולים לבצע את הבדיקה הזו וכדאי שתבצעו אותה לפחות פעם בשנה? 

בדיקת דירוג אשראי - היכולת שלכם לעמוד בהתחייבות פיננסית:

לפני כל פעולה הדורשת התחייבות יש צורך לבדוק שאתם אכן יכולים לעמוד בהתחייבות. בין אם תפנו לקבלת הלוואה, לקחת משכנתא או להוציא כרטיס אשראי- הגוף אליו תפנו רוצה להיות בטוח שתעמדו בהחזרים ושכדאי לאשר לכם את הבקשה. לצורך כך הוא מבצע בדיקת דירוג אשראי.

כל ההתנהלות הפיננסית שלכם מתועדת למשך תקופה של שלוש שנים במאגר אליו לשכת האשראי יכולה לגשת ולשאוב נתונים. לפי נתונים אלה היא יכולה לספק תשובה לגוף המלווה אם כדאי לאשר לכם את ההלוואה. לצורך קבלת האישור מתבצעת בדיקת דירוג אשראי- בדיקת היכולת שלכם לעמוד בהתחייבות פיננסית.

אם לדוגמא אתם מגישים בקשה להלוואה ותוצאת בדיקת דירוג אשראי מראה שיש לכם דירוג אשראי גבוה– הדבר מעיד על כך שיש לכם את היכולת לעמוד בתשלומים בזמן ללא איחורים וללא פיגורים. דירוג אשראי גבוה מגדיל את הסיכוי לקבל אישור להלוואה ומקטין את גובה הריבית שתשלמו עליה. לעומת זאת, אם דירוג האשראי שלכם נמוך- הדבר מעיד על כך שיש סיכוי גבוה שלא תעמדו בהחזר של ההלוואה והגוף המלווה לא ימהר לאשר לכם אותה. החדשות הטובות הן שניתן לשפר את הדירוג ואת ההתנהלות הפיננסית שלכם.

בדיקת דירוג אשראי

בדיקת דירוג אשראי - מה פוגע בדירוג?

כיום יש מספר פרמטרים המשפיעים ישירות על דירוג האשראי שלכם.  על מנת לקרוא את כל הפרמטרים המשפיעים על דירוג האשראי אתם יכולים ללחוץ ממש כאן. בחלק הזה של המאמר אנחנו נתמקד בשלושת הפרמטרים עם המשקל הגבוה ביותר על דירוג האשראי שלכם. פרמטרים שכנראה יהיה לכם מאוד קשה לתקן את דירוג האשראי שלכם ללא עזרה של איש מקצוע.

  1. חשבון מוגבל – אם קיימת לכם הגבלה על חשבון הבנק מכל סיבה שהיא, דירוג האשראי שלכם ייפגע מכך קשות וישירות. למעשה אם תרצו לתקן את דירוג האשראי שלכם, תאלצו לחכות 3 שנים לאחר סיום ההגבלה על החשבון.
  2. פשיטת רגל – אם עברתם הליך של פשיטת רגל, דירוג האשראי ייפגע. גם כאן תצטרכו לחכות לפחות 3 שנים עד שהבקשה שלכם לתיקון אשראי תועבר ותאושר.
  3. הליך של הוצאה לפועל – כא הקריטריונים זהים לאלו של פשיטת רגל. אתם תרגישו את דירוג האשראי יורד ישירות וכמובן שתצטרכו לחכות מינימום 3 שנים עד שהבקשה שלכם לתיקון אשראי תועבר ותאושר.

בדיקת דירוג אשראי באופן עצמאי:

אתם יכולים לחכות שהגוף המלווה יבצע בדיקת דירוג אשראי ולהמתין לקבלת האישור או הסירוב להלוואה שלכם ואתם גם יכולים לבצע בדיקת דירוג אשראי בעצמכם. כיום ניתן לבצע את הבדיקה בצורה פשוטה ומהירה ברשת ולקבל דו"ח מרוכז של כל הנתונים הפיננסיים שלכם בשלושת השנים האחרונות.

בדיקת דירוג אשראי תאפשר לכם להבין לעומק את המצב הכלכלי שלכם ואת היכולת שלכם לעמוד בהחזרים של הלוואה וגם לסייע לכם לשפר את ההתנהלות הפיננסית שלכם בהתאם לצורך. במידה ואתם מעוניינים לבדוק לעומק את הנתונים שלכם לפני ביצוע פעולה כלשהי מול גוף בנקאי או גוף חוץ בנקאי אתם יכולים להגיש בקשה לביצוע בדיקת דירוג אשראי באופן עצמאי ללא עלות פעם בשנה כל עוד גילכם מעל גיל 18. כמו כן קיימות חברות רבות שהמומחיות שלהן היא ביצוע הבדיקה ולאחריה ניתוח הנתונים וסיוע בשיפור דירוג האשראי בכדי להגדיל את הסיכויים לאישור הבקשה שלכם.

בדיקת דירוג אשראי

בדיקת דירוג אשראי עם חברה מקצועית

כיום ישנם הרבה מאוד חברות פיננסיות שזיהו את המגמה העולה של אזרחים בעלי BDI שלילי שרוצים לתקן את הדירוג למטרות שונות. ישנם אפילו כמה חברות שהוקמו אך ורק למטרה הזאת. חברה טובה המטפלת בנושא, תחסוך לכם הרבה מאוד זמן וגם כנראה שהם ישיגו לכם תוצאות הרבה יותר טובות. העניין הוא שיש גם הרבה מאוד גורמים שמנצלים את חוסר הידע של הלקוחות על מנת לקחת כספים למרות שהן יודעות שאי אפשר באמת לעזור ללקוח. לכן, אנחנו נמליץ לכם לעשות סקר שוק רחב לפני שאתם מחליטים לשכור את השירותים של חברה כזאת או אחרת על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם וכמובן במחירים שפויים. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים